top of page

Ręcznie robione kafle ceramiczne - specyfikacje

Wszystkie nasze kafle, na każdym z etapów powstawania, wykonywane są wyłącznie ręcznie. Począwszy od wyrabiania gliny, formowanie i obróbkę kafli po nakładanie angob i szkliw ozdobnych. Ze względu na ręczny proces powstawania oraz wypalania kafli, cechują się one niedostępnymi dla kafli przemysłowych walorami.  

 

Przeznaczenie
  • Kafle nadają się do wyłożenia powierzchni ścian wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.

  • Podłogi w pomieszczeniach średnio i lekko obciążonych (prywatne wnętrza).

  • Ściany, wyłożenia okolicy zlewów i kuchenek suche zabudowy.

  • Kabiny prysznicowe, zabudowy wanny, łaźnie parowe, baseny.

  • Obudowy kominków, murowane grille, zadaszone tarasy i balkony. 

Kolory

Obecnie dostępnych jest ponad sto kolorów szkliw do wyboru. Wszystkie szkliwa są przez nas przygotowywane z najlepszych surowców, wyłącznie pochodzenia naturalnego. 

Naturalnie występująca  wariacja szkliwa (koloru, tekstury, wykończenia) jest nieodzowną cechą ręcznie wytwarzanych i szkliwionych kafli. Intensywność jej występowania zależna jest od konkretnego szkliwa. 

Oprócz kolorów z naszej oferty, przygotowujemy również szkliwa w kolorach indywidualnie wybranych przez Klienta. Jeśli nie znajdą Państwo w naszej specyfikacji szkliw wybranego przez siebie koloru, prosimy wówczas o kontakt telefoniczny lub mailowy, z miłą chęcią odpowiemy, czy dane szkliwo posiada dużą wariację kolorystyczną. 

 

Terminy

Wszystkie kafle wykonywane są na zamówienie. Kafle z naszej oferty, w zależności od wielkości zamówienia i bieżącego obciążenia pracowni, wykonujemy w terminie 4-8 tygodni. Indywidualne projekty - 6-12 tygodni. 

 

Indywidualny projekt

Istnieje możliwość wykonania kafli wg własnego projektu klienta jak również zmodyfikowanie kafli (kształtu, wielkości, koloru) z naszej oferty. 

 

Mrozoodporność

Standardowo wykonywane kafle są odporne na mróz jeśli nie są narażone na działanie wody, np. pod zadaszeniami. Wykonujemy również kafle o obniżonej nasiąkliwości którymi można wykładać zewnętrzne parapety i elewacje.  

 

Instalacja

Zapraszamy do zapoznania się z Instrukcją układania kafli ręcznie robionych.

 

Próbki

Proponujemy Państwu darmowe próbki kolorystyczne do 3 sztuk. Każda dodatkowa próbka kolorystyczna jest w cenie 4.50 pln. Próbki mogą być przygotowywane w formacie kafli 5cmx5cm lub w innym rozmiarze dostępnym w naszej pracowni. Ze względu na nieograniczoną ilość naturalnych wariacji kolorystycznych występujących w jednym szkliwie, próbka kolorystyczna nie oddaje w 100 % wszystkich wariacji kolorystycznych i tonalnych jakie mogą pojawić się w docelowym zamówieniu.Próbka kolorystyczna przedstawia zatem jedną z wariacji kolorystycznych danego szkliwa. W związku z tym że próbka kolorystyczna nie jest próbką  referencyjną, wszelkie rozbieżności kolorystyczne między próbką a docelowymi kaflami nie stanowią podstawy do reklamacji.   

 

bottom of page